پاس کردن واحدهای دانشگاهی با هک سرور دانشگاه

رئیس پلیس فتا خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری عاملان نفوذ به سرور یکی از دانشگاهها در شهرستان قوچان خبر داد.

خبرگزاری فارس: پاس کردن واحدهای دانشگاهی با هک سرور دانشگاه

  •  

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت نماینده حقوقی یکی از دانشگاهها در قوچان مبنی بر اینکه فرد یا افرادی ناشناس ضمن نفوذ به سرور دانشگاه اقدام به تغییر نمرات دانشجویان کرده اند، به لحاظ اهمیت و حساسیت موضوع، شناسایی عامل یا عاملان نفوذ در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ عرفانی ادامه داد: کارشناسان پس از بررسی های لازم و استعلام از مبادی ذیربط و یک سری اقدامات تخصصی توانستند متهم اصلی را شناسایی و با هماهنگی قضایی وی را دستگیر کنند.

متهم که یکی از دانشجویان همان دانشگاه بود با دیدن شواهد فنی و مستندات لب به سخن گشود و در خصوص جرم خود با ندامت گفت: به علت کسب رتبه بالا در رشته تحصیلی مرتبط و با عنوان کار دانشجویی در واحد انفورماتیک مشغول به کار شدم و با پی بردن به ضعف در امنیت سیستم و نامگذاری نامناسب پسوردها، با همکاری 3 نفر از دانشجویان دیگر، نمرات 28 دانشجو که مشروط شده بودند را در سیستم اصلاح و از هر کدام مبالغی اخذ و تقسیم میکردیم.

در پی اعترافات نامبرده سایر متهمان شناسایی و دستگیر و پس از بازجویی به بزه ارتکابی اعتراف و پرونده بهمراه متهمان تحویل مقام قضایی شد.

سرهنگ عرفانی در پایان به کلیه مسئولین انفورماتیک ادارات و دانشگاه ها توصیه کرد: مهمترین عامل دسترسی غیر مجاز به داده ها گذاشتن رمزهای عبور نامناسب و قابل حدس است.


منبع: خبرگزاری فارس