دوشنبه, 03 مهر 1396 15:14

جستجو در شبکه گسترده

سبک زندگی

روانشناسی رنگ در خانه

وقتی تصمیم به دکوراسیون منزل می گیرید به احتمال زیاد این کار را از دو راه مختلف انجام می دهید. یک راه انتخاب وسایل و رنگهایی که جذابیت ساده ای به محیط می دهند یا استفاده از طرح ها یا دکورهایی که نشان دهنده سلیقه و انتخاب شما هستند.

 

به هر حال رنگ یک وسیله پر قدرت است که می تواند برای القاء احساسات، ایجاد توهمات در فضا و یا ایجاد حس و حال و فضای ساده به یک اتاق خاص بکار برده می شود، به خصوص زمانیکه از رنگ در فضای داخلی و خارجی خانه استفاده می شود. روانشناسی رنگ ها بهترین راه برای خلق یک خانه زیبا با فضای سالم است. در ادامه به چند راه برای استفاده از روانشناسی رنگ در خانه اشاره می کنیم.

- بزرگ جلوه دادن فضا با رنگ های روشن:

برای بزرگتر جلوه دادن خانه، می توان از رنگ های روشن و با طراوت نظیر زرد یا پوست تخم مرغی برای فضای خارج خانه استفاده کرد. اینگونه رنگ ها با آنکه ابداً رنگین و موثر نیستند اما باعث  فضا سازی می شوند. بهتر است از رنگ های معمولی نظیر سفید استفاده نکنید.

-  با رنگ قرمز اشتها را به آشپزخانه بیاورید:

رنگ قرمز در بیشتر افراد اشتها را افزایش می دهد. به همین دلیل رستوران ها از زمینه قرمز برای سالن غذاخوری خود استفاده می کنند. در آشپزخانه به جهت تحریک اشتها می توان از ترکیبی از پرده قرمز و درب های کابینت به رنگ قرمز استفاده نمود. البته با اینکه رنگ قرمز باعث بالا رفتن اشتها می شود، سایه های قرمز تیره اغلب با فشار خون بالا در ارتباط است و استفاده از آن  در سایر فضاهای خانه ایجاد ناراحتی می کند. اگر علاقه دارید برای فضای اتاق خواب یا هال از رنگ های تیره استفاده کنید  بهتر است بجای رنگ های گرم تیره به سراغ رنگ های سرد تیره بروید.

????????? ??? ?? ?? ????

-  با رنگ های گرم در زمستان فضای خانه خود را گرم و صمیمی کنید:

استفاده از رنگ های قرمز، نارنجی و زرد در طراحی رنگ خانه، برای گرم تر و دوستانه شدن فضای خانه بخصوص در فصل زمستان بسیار مناسب است. اگر شما در فصل زمستان قصد فروش خانه را داشتید و تصمیم به رنگ کردن آن گرفتید از این گونه رنگها برای گیرایی و تأثیر بر تفکر خریدار استفاده کنید.

????????? ??? ?? ?? ????

-  با رنگ های سرد در تابستان فضای خانه را تازه و خنک کنید:

هم راستا با استفاده از رنگ های گرم در فصل پاییز و زمستان، با رنگ های سردی نظیر آبی، در فصل تابستان می توان فضای خانه را با طراوت، خنک و تازه و تمیز جلوه داد. در فصل تابستان برای فضای بیرونی خانه می توان از ترکیب رنگ سفید و آبی استفاده کرد.

????????? ??? ?? ?? ????

- استفاده از رنگ های آرامش بخش در محل استراحت:

برای اتاق خواب استفاده از رنگ های سرد، می تواند یک فضای آرام تشکیل دهد. استفاده از آباژورهای به رنگ آبی، سبز و حتی گاهی بنفش کم رنگ آرامش را به شما باز می گرداند. اگر از این تکنیک استفاده می کنید توجه داشته باشید که انتخاب سایه های تیره تر این رنگها تأثیر بیشتری خواهد داشت.

????????? ??? ?? ?? ????

- استفاده از رنگ های هماهنگ با خود برای حمام:

اگر رنگ خاصی به شما نمی آید از آن رنگ در فضای حمام استفاده نکنید. معمولاً افراد خود را در آینه حمام تماشا می کنند. بنابراین استفاده از رنگهای دلخواه و رنگهایی که به شما می آید در فضای حمام بسیار مفید است و کمک می کند تا خود را بهتر ببینید و تحسین کنید.

- ترکیبی از خانواده های رنگ ها برای ایجاد یک اتاق کار فعال:

اگر چه استفاده از رنگ قرمز در اتاق کار حس ایجاد می کند ولی بصورت افراطی حس گرمی را القاء می کند. اگر تصمیم دارید از خانواده رنگ گرم برای اتاق کار استفاده کنید، پیشنهاد می شود از ترکیب دلپذیر رنگ زرد و آبی برای رنگ دیوار استفاده کنید. همچنین برای ایجاد احساس آرامش، می توان از اثر ترکیبی رنگ آبی و سبز برای ایجاد حس خنکی و آرامش در اتاق کار استفاده کرد.

????????? ??? ?? ?? ????

- القاء خوش بینی با رنگ زرد:

بهترین جای استفاده از رنگ زرد در فضای داخل خانه راه ورودی یا جلوی ایوان خانه است. درست جایی که شما قبل از خروج از خانه به قصد کار یا تحصیل در آنجا قدم می گذارید. رنگ زرد در این فضا باعث افزایش خوشبینی قبل از شروع یک روز پر کار می شود.

- ممنوعیت استفاده از رنگ بنفش برای کل فضا:

گرچه رنگ بنفش نشانه تمول و رمانتیکی است ولی به ندرت در دنیای طبیعی وجود دارد و چیدمان و طراحی فضای خانه را مصنوعی می کند.  اگر واقعاً می خواهید از رنگ بنفش در فضای خانه استفاده کنید از ترکیب رنگ بنفش با رنگ های طبیعی نظیر سبز یا زرد کمرنگ استفاده کنید .

- با ترکیب رنگ قهوه ای به خانه خود جلوه طبیعی بدهید:

اگر به استفاده از چوب یا چرم یا ترکیبی از هر دو در فضای خانه و اتاق ها علاقه دارید، اضافه کردن کمی رنگ قهوه ای باعث وسیع نشان دادن محیط می شود. باید مراقب بود که رنگ قهوه ای در برخی افراد باعث افسردگی می شود.

????????? ??? ?? ?? ????

- استفاده از رنگ سیاه برای اتاق نوجوانان:

رنگ سیاه برای رنگ آمیزی دیوار خشن است. مشکل رنگ سیاه آن است که فضا را بسته نشان می دهد. اگر می خواهید رضایت فرزند نوجوان خود را بدست آورید پیشنهاد می کنیم از رنگ سیاه در سقف اتاق با تعدادی ستاره استفاده کنید. اگر می خواهید از این رنگ بطور کامل استفاده کنید می توانید سراسر اتاق را با تم منظره های شبانه تزئین کنید.

- استفاده از رنگ صورتی برای ایجاد آرامش در محل عبادت:

اگر امکان آن را دارید که یک مکان مخصوص عبادت و مدیتیشن در خانه داشته باشید، از رنگ صورتی برای دیوارها استفاده کنید. رنگ صورتی اثرات شگفت انگیزی دارد.

- دلیل استفاده از لوازم و اثاثیه سفید در حمام:

رنگ سفید نه تنها نماد پاکیزگی و حاصلخیزی است بلکه تمیز کردن حمام را نیز ساده تر می کند. شما دوست ندارید که لکه ها پنهان شوند.  رنگ سفید آنها را نمایان کرده و شما می توانید از بین ببرید. داشتن یک حمام تمیز و با طراوت با رنگ سفید زیبا در ذهن انسان  راحتی و آرامش را القاء می کند.

????????? ??? ?? ?? ????

- استفاده از رنگ نارنجی در اتاق بیماران و کودکان آسمی:

رنگ نارنجی با بهبود عملکرد ریه ها و همچنین افزایش انرژی در ارتباط است. همانگونه که استفاده از آن در اتاق کار مناسب است، یک رنگ نارنجی ملایم به بهبودی بیماران و یا افرادی که مشکلات ریوی دارند کمک می کند.

????????? ??? ?? ?? ????

- زمانیکه همه چیز با شکست مواجه می شود از طبیعت الهام بگیرید:

وقتی از روانشناسی رنگ در خانه خود استفاده می کنید، رنگ هایی را انتخاب کنید که طبیعت را به یاد می آورند. رنگهایی که در طبیعت یافت می شوند ترکیب عالی به فضای داخل خانه می دهند. با این حال برای فضای خارجی خانه، رنگ های روشن بیشتر استفاده می شوند تا فضای هال خانه.


منبع: اپانی


ارتباط مدل ابرو با فرم صورت

متخصصین، صورت ۱۵۰ خانم را بررسی کرده و در نهایت به این نتیجه رسیدند که صورت “بد فرم” وجود خارجی ندارد. در واقع باید گفت برای هر نوع صورتی، مدل ابروی خاصی مناسب است.


مدل ابرو می تواند سیمای شما را تغییر دهد. به مثال زیر دقت کنید:

در عکس زیر، یک صورت کشیده و بلند، با ۲ مدل ابروی مختلف دیده می شود. کدام مدل ابرو به این صورت بیشتر می آید؟

 مقایسه صورت

بله درست است. صورت کشیده و بلند، با مدل ابروی تخت، کوتاه تر به نظر می آید.

یک خبر خوب برای شما اینکه متخصصین، صورت ۱۵۰ خانم را بررسی کرده و در نهایت به این نتیجه رسیدند که صورت “بد فرم” وجود خارجی ندارد. در واقع باید گفت برای هر نوع صورتی، مدل ابروی خاصی مناسب است.

در اینجا گام به گام برای تعیین بهترین مدل ابرو پیش می رویم:

۱- تعیین شکل صورت:

برای خلق بهترین سیما، اولین قدم دانستن فرم صورت است. بطور کلی ۶ فرم صورت داریم. برای تعیین نوع صورت، موهای خود را کاملاً به عقب داده و بدون هیچ نوع آرایشی، نزدیک به آینه ایستاده و صورت را به دقت بررسی می کنیم.

ویژگی هایی که صورت های مختلف دارا هستند به قرار زیرند:

 صورت تخم مرغی:

- پیشانی از چانه پهن تر است.

- استخوان گونه برجسته است.

- صورت در قسمت چانه بصورت تخم مرغی باریک می شود.

صورت تخم مرغی

 صورت گرد:

- طول صورت تقریباً به اندازه عرض آن است.

- پهن ترین قسمت صورت، چانه است.

صورت گرد

صورت کشیده:

- عرض پیشانی، استخوان گونه و فک به یک اندازه است.

- چانه می تواند برجسته باشد.

- ظاهر کشیده و دراز دارد.

صورت کشیده

صورت چهار گوش:

- عرض پیشانی، استخوان گونه و فک تقریباً برابر است.

- فرم چهار گوش استخوان فک بسیار نمایان است.

صورت چهارگوش

صورت قلبی شکل:

- شبیه به صورت تخم مرغی است با این تفاوت که در قسمت چانه کوچک شده و به یک نقطه ختم می شود.

صورت قلبی شکل

صورت الماسی:

- به رایجی صورت های دیگر نیست.

- به مقدار زیادی زاویه دار است.

- پهن ترین نقطه صورت، شقیقه هاست.

صورت الماسی

هنوز موفق به کشف نوع صورت خود نشده اید؟ بسیار خوب، پس یک آزمون ساده انجام دهید:

 تشخیص نوع صورت

- طول صورت خود را با یک خط کش اندازه بگیرید (در این مثال طول صورت ۸ است).

- عدد به دست آمده را تقسیم بر ۳ کنید ( در این مثال به عدد ۲/۶۷  می رسیم).

- فاصله بین پایین بینی تا زیر چانه را اندازه بگیرید (در این مثال به عدد ۲/۳۳ می رسیم).

- چنانچه عدد بدست آمده اخیر بزرگتر از عدد اول باشد، شانس این که شما دارای صورت کشیده باشید، بیشتر است.

- چنانچه عدد بدست آمده اخیر کوچک تر از عدد اول باشد، احتمالاً شما دارای صورت گرد هستید.

- چنانچه عدد بدست امده اخیر برابر با عدد اول باشد، احتمالاً شما صورت تخم مرغی هستید.


۲- بهترین مدل ابرو را با توجه به فرم صورت پیدا کنید:

- بهترین مدل ابرو برای صورت تخم مرغی ها:

ایده آل ترین فرم صورت، این صورت است. ابرو نقشی را در تخم مرغی تر کردن فرم صورت ایفا نمی کند. بهترین فرم ابرو، ابرو با زاویه کم می باشد (طبق شکل). این ابرو رایج ترین فرم بوده و به زیبایی بر روی صورت های تخم مرغی می نشیند.

صورت تخم مرغی

- بهترین مدل ابرو برای صورت های گرد:

هدف کم کردن از میزان گردی صورت از طریق کشیده تر کردن آن است. از خط ابروهایی استفاده نمایید که به میزان زیادی بالا و پایین برود. این فرم به کشیده تر شدن  صورت کمک می کند. تا می توانید قوس کمان ابرو ایجاد نمایید. از ابرو های گرد پرهیز کنید چرا که این فرم باعث گرد تر شدن صورت می گردد.

صورت گرد

- بهترین مدل ابرو برای صورت های کشیده:

هدف کوتاه تر کردن طول صورت است. از خط ابرو های تخت افقی استفاده نمایید. این مدل ابرو، صورت را کوتاه تر نشان می دهد.

صورت کشیده

- بهترین مدل ابرو برای صورت های چهار گوش:

صورت های چهار گوش، سیمای قدرتمندی دارند. آن را بوسیله ابروی انحنا دار متعادل نمایید. رنگ و شکل ضخیم ابرو باعث متعادل کردن این سیما می شود. ابرو های زاویه دار این تعادل را بخوبی ایجاد می نماید.

صورت چهارگوش

- بهترین مدل ابرو برای صورت های قلبی:

هدف منعطف کردن سیما بوسیله ایجاد انحنا در ابرو و خلق یک قلب زیبا است، بصورتی که قسمت چانه، پایین قلب بوده و ابرو ها قسمت بالای آن. از ابرو های گرد استفاده نمایید. انحنای ابرو باید نرم، زنانه و جذاب باشد تا قلبی زیبا مانند فرم صورت ایجاد نماید. ابروی کم انحنا ظاهری طبیعی خلق می کند. ابروی گرد با انحنای زیاد، طول صورت را در صورت قلبی های کوتاه، افزایش می دهد.

صورت قلبی شکل

- بهترین مدل ابرو برای صورت های الماسی:

هدف کم کردن از میزان زاویه ها و پهنی این فرم صورت است. انحنای ابرو، هم زاویه دار بودن صورت را اصلاح می کند و هم پهنی آن را.

صورت الماسی

منبع: اپانی

 

شخصیت شناسی از روی رنگ گوشی موبایل

تا به حال به  قاب گوشی‌های آدم‌های مختلف توجه کرده‌اید؟هر کدام رنگ و مدلی مخصوص به خود دارد. برخی پر زرق وبرق و با رنگ‌های تند و برخی ساده و با رنگ‌های تیره و خنثی.آیا این نوع انتخاب قاب گوشی می‌تواند نشان‌دهنده ویژگی‌های شخصیتی خاصی در فرد باشد؟به طور حتم جواب مثبت است چرا که هر کدام از انتخاب‌های آدم‌ها نشان‌دهنده موردی در ناخودآگاه و یک ویژگی شخصیتی است.

 

با خواندن این مطلب می‌توانید از این به بعد با دقت به قاب گوشی دیگران یا حتی خودتان متوجه شوید که پشت چنین انتخابی چه چیزهایی نهفته است و بدون شک شناخت بهتر خود و دیگران ارتباط‌ها را آسان‌تر و موثرتر می‌کند.

قاب سفید و روشن:

پر از انرژی مثبت هستید

اگر از افرادی  هستید که رنگ‌های سفید و روشن را دوست دارید و حتی می‌خواهید برای گوشی موبایل خود قابی با رنگ روشن انتخاب کنید باید بگوییم احتمالا انسان خوش قلبی هستید وهمیشه به دنبال دوست می گردید.از تکیه کردن به دیگران هم چندان خوش‌تان نمی‌آید و از کودکی روی پای خود بزرگ شده‌اید. در موقعیت‌های کاری، همیشه در حال ساختن نردبانی برای بالا رفتن از آن هستید، چرا که معتقدید از هر فرصتی باید استفاده کرد.به طور کلی سرشار از انرژی مثبت بوده وعشق و سازندگی را به اطراف خود پخش می‌کنید.

شخصیت شناسی از روی رنگ گوشی موبایل


قاب صورتی:

همه دوست‌تان دارند

رنگ صورتی درواقع همان قرمز است که کمرنگ شده باشد. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را کمی ملایم‌تر دارید یعنی  با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی دهید. دیگران را خوب درک می‌کنید و با اطرافیان خود با ملایمت و لطف رفتار می‌کنید و به دلیل نشاط و شادابی‌تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید.البته ناگفته نماند که شخصیت بسیار انعطاف‌پذیری دارید و حتی خیلی از اوقات ترجیح می‌دهید به جای اینکه خودتان تصمیم‌گیرنده نهایی باشید، به تصمیم‌های دیگران تن بدهید.

قاب‌های عروسکی یا گل‌گلی:

 کودک درون‌تان زنده است

قاب‌های عروسکی و گل‌گلی را بیشتر خانم‌ها و به‌خصوص دختران  نوجوان استفاده می‌کنند و بین خانم‌های جوان تعداد زیادی نیستند که از چنین قاب‌هایی استفاده کنند مگر اینکه آنقدر با کودک درون خود به تفاهم رسیده باشند که به راحتی و بدون توجه به اینکه دیگران چه فکری می‌کنند، چنین قابی را می‌خرند و روی گوشی خود نصب می‌کنند، اگر شما هم جزو همین دسته هستید احتمالا روحیه‌ای شاد و سرزنده دارید یا اگر هم نداشته‌باشید دوست دارید که شاد جلوه کنید و همین تظاهر به شادی می‌تواند تاثیر زیادی در روحیه شما داشته ‌باشد. از هیچ کمکی برای دوستان‌تان دریغ نمی‌کنید و تمام تلاش خود را برای خوشحال کردن آنها به کار می‌برید. کمتر کسی دوست هستید که بزرگ‌تر از شما باشد و ترجیح می‌دهید با جوان‌تر از خودتان دوستی کنید.شما خواستار شكستن و عبور از حد و مرزها هستید و اعتقاد دارید قوانين را بايد فراموش كرد، مهربانی و محبت کردن از خصلت‌های ذاتی شماست.

قاب خاکستری یا مشکی:

از زندگی راضی هستید

اگر ترجیح داده‌اید به جای قاب‌های رنگی از همان قاب اصلی خود گوشی استفاده کنید یا قابی خاکستری یا مشکی روی گوشی خود قرار داده‌اید باید بگوییم جزو کسانی هستید که اغلب در زندگی احساس رضایت می‌کنند. خاکستری رنگ عقلا است و جوانانی که به این رنگ اظهار علاقه می‌کنند درواقع خود را هم شأن و هم‌تراز اشخاص کهنسال می‌دانند و در زندگی احساس بی‌نیازی می‌کنند. مسلما به شخصیت اطرافیان خود احترام می گذارید و برای آنکه دیگران را با ارزش و برجسته نشان دهید از هیچ‌گونه کمکی به آنها دریغ نکرده و هرگز خود را به دیگران تحمیل نمی‌کنید. همچنین عقاید و نظریات دیگران را به آسانی می‌پذیرید.

قاب‌های پر زرق و برق:

عاشق زندگی لوکس هستید

اگر دوست دارید برای گوشی موبایل‌تان قاب‌های پر زرق و برق و مملو از نگین انتخاب کنید احتمالا عاشق ولخرجی و زندگی لوکس هستید؛ برای شما قیمت و مارک تعیین کننده اصلی است وهنگام خرید بیش از آنکه بخواهید به کیفیت یا هرچیز دیگری توجه کنید مهم آن است که جنس مورد نظرتان چشم‌گیری لازم را داشته باشد و بتواند حسابی جلب توجه کند. کلا در زندگی به  لباس و ظواهر اهمیت زیادی می‌دهید و ترجیح می‌دهید با آدم‌هایی دوست شوید که شخصیتی شبیه خودتان دارند. با ساده زیستی میانه چندان خوبی ندارید و تمام هدف‌تان پول درآوردن و خرج کردن بیشتر است. البته ناگفته نماند فرد دست و دلبازی هم هستید و برای دوستا‌ن‌تان از هیچ‌گونه کمکی مضایقه نمی‌کنید.

قاب قهوه‌ای:

می‌توان روی شما حساب کرد

اگر رنگ قهوه‌ای و خرمایی را دوست دارید و برای گوشی خود قابی با این رنگ گرفته‌اید کاملا می‌توان روی شما حساب بازکرد. باثبات، شاعرپیشه و کمی فیلسوف‌مآب هستید. به ندرت تغییر عقیده می دهید و با آنکه کمتر تصمیم می گیرید اما هر بار که تصمیمی بگیرید آن را به مورد عمل می‌گذارید.

شما کاملا در نگهداری پول و اسرار دیگران قابل اعتماد هستید. میل دارید پیوسته در عالم خودتان باشید و گاهی اوقات با اطرافیان خود رفتار خشونت‌آمیزی در پیش می گیرید. در عشق هرگز بدبین نیستید.

قاب آبی:

کاملا قابل اعتمادید

رنگ آبی از آن دست رنگ‌هایی است که طرفداران زیادی دارد. اگر به این رنگ علاقه دارید و برای گوشی خود قابی با این رنگ گرفته‌اید باید گفت کاملا می‌توانید احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید. ظاهر شما آرام  است و این دیگران را وادار می‌کند که به شما احترام بگذارند؛ دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید.

در خرید و پوشش لباس قناعت می‌کنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که دارید میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و دیرفهمی دیگران شما را کسل می‌کند و کسانی‌که از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می‌کنند. کارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می دهید. یکی از صفات مشخص شما پشتکار شماست.

قاب قرمز:

پر از خصوصیت متضادید

قرمز رنگ عشق و تنفر و فداکاری و خشونت و خون و آتش است و اگر شما جزو کسانی هستید که این رنگ را برای قاب گوشی خود انتخاب می‌کنید باید بگوییم هرگز نمی توانید در زندگی بی‌تفاوت باشید.از طرف دیگر معمولا تند و سرکش و در عین حال فعال و شجاع و کمی عجول هستید.  حواس‌تان باشد که قضاوت‌های عجولانه و ناگهانی  شما در مورد دیگران اغلب سبب از بین رفتن دوستی‌های‌تان می‌شود. با آنکه در عشق کاملا فداکارید اما اگر روزی حوادث بر وفق مرادتان  نباشد بدون تفکر و جویا شدن علت می جنگید.

دو عیب بزرگ خودپرستی و نداشتن کنترل، در شما وجود دارد  و دو صفت ممتازتان خوش قلبی و حس بزرگ طلبی است. به طورکلی شما به عنوان دوستدار رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستید.

رنگ‌های خیلی فانتزی:

با همه رفتار خوبی دارید

اگر دوست دارید برای گوشی خود از رنگ‌های خیلی فانتزی مانند نارنجی یا فیروزه‌ای یا سبز یا نیلی یا بنفش یاارغوانی یا... استفاده کنید باید بگوییم  معمولا اجتماعی و خوش‌خلق هستید  و با مردم خوب رفتار می‌کنید. زندگی با شما آسان است و روابط شما با دیگران بر پایه اصول و قرارداد است.کارهای شخصی خود را به خوبی اداره می‌کنید. پشتکار دارید و با ثباتید و به نصایح دیگران در مورد کارهای خود کمتر توجه دارید. از طرف دیگر معمولا دوست دارید ابتکار به خرج می دهد و خلاق باشید.

قاب‌هایی با طرح‌های قدیمی:

شخصیتی رمانتیک دارید

این روزها قاب‌هایی با طرح‌های قدیمی مانند نوار کاست یا پارچه‌های چهارخانه قدیمی یا... در بازار فراوان است و مشتری‌های فراوانی هم دارند اگر شما هم یکی از مشتریان این قاب‌ها هستید باید بگوییم اصولا اهل نوستالژی‌بازی هستید و فکر می‌کنید که زندگی گذشته خوبی‌های بیشتری نسبت به زندگی امروزی داشته‌است، البته اینها به معنای مدرن نبودن شما نیست، شما ترکیبی هستید از گذشته رؤیایی و امروز مدرن و به اصطلاح خارجی‌های وینتیج پسند هستید. حتما در خانه شما چند وسیله قدیمی مانند رادیوی قدیمی یا گرامافون پیدا می‌شود و اگر هم نداشته‌باشید به طور حتم در اولین فرصت خواهید خرید.


منبع: مجله زندگی ایده آل


حس حسادت به کسی که دوستش دارید؟!

اگر می خواهید رابطه خود را با کسی که خیلی دوستش دارید محکم کنید، دیر یا زود باید بر حس حسادت خود غلبه کنید. گاهی اوقات حتی از دیدن اینکه طرف مقابلتان بخاطر شما حسادت می کند خوشحال می شوید، زیرا این بدان معناست که او شما را خیلی دوست دارد و نمی خواهید فرد دیگری به شما نگاه کند.


hesadat


اگر شما دو نفر افراد بسیار حسودی هستید، باید راهی پیدا کنید تا حسادت خود را ترک کنید و بر احساسات شدید خود غلبه کنید. در غیر این صورت حسادت شما به رابطه شما صدمه خواهد زد. به همین دلیل است که باید منطقی تر و عاقلانه تر رفتار کنید. نکات زیر به شما کمک می کنند تا با حسادت شدید خود کنار بیایید.


1. باید منطقی باشید.
اول از همه فردی که همیشه حسود است باید سعی کند برای خودش روشن کند که آیا دلیلی برای این رفتار او وجود دارد یا خیر. همه چیزهایی که حسادت شما را برمی انگیزند در نظر بگیرید. شاید اصلاً این دلایل ارزش توجه کردن را هم نداشته باشند. شما به زمان نیاز دارید تا درک کنید که مشکل واقعی شما چیست. شاید از چند ساعت تا چند روز طول بکشد تا دلایل خود را کشف کنید. وقتی متوجه می شوید که حسادت شما منطقی نیست، باید دلایل خود را یادداشت کنید و دفعه بعدی که کنترل احساسات خود را از دست دادید به آنها بنگرید و دوباره نوشته هایتان را مرور کنید.
 
2. به همسرتان اعتماد کنید.
مطمئناً از اینکه ببینید همسرتان با فرد دیگری بگو بخند می کند عصبانی می شوید. درست است که این وضعیت اصلاً خوشایند نیست و افرادی وجود دارند که سعی می کنند همسرتان را از شما بگیرند، ولی این دلیل ناراحتی شما نیست. یادتان باشد که اعتماد است که به شما کمک می کند تا رابطه ای طولانی مدت و محکم با شریک زندگی تان بسازید. همیشه که نمی تواند همسرتان را کنترل کنید، پس باید آرام باشید و به او اعتماد کنید. 

3. ناامنی ها را شناسایی کنید.
در بیشتر موارد، حسادت ما از ناامنی هایمان ریشه می گیرد. اگر فکر می کنید آن خانمی که دور و بر شوهر شماست، یا همکاران یا دوستانش از شما زیباتر و لاغرتر هستند، بنابراین حس حسادت شما را دیوانه خواهد کرد. شما باید ناامنی هایتان را شناسایی کنید و روی نقاط قوت خود تمرکز کنید، زیرا این نقاط قوت شما هستند که شما را منحصر بفرد می کنند. باید به خودتان مطمئن تر باشید و نگذارید حسادت جلوی عقل سلیم و منطق شما را بگیرد. 

4. گذشته را فراموش کنید.
وقتی نوبت به رابطه با آقایان می رسد، شاید تجربه های قبلی ما برایمان مفید باشند، حتی اگر ناخوشاینده بوده و خاطرات بدی داشته باشیم. باید اشتباهاتی که قبلاً مرتکب شده ایم را در نظر داشته باشیم و در آینده آنها را تکرار نکنیم. در هر صورت وقتی وارد رابطه جدیدی می شوید و واقعاً طرف مقابل تان را دوست دارید، نباید بگذارید که تجربه بد رابطه گذشته شما رابطه فعلی تان را خراب کند. برای مثال اگر نامزدتان به شما خیانت کرده بود، نباید این بار وسواس نشان دهید. در واقع افراد با هم متفاوتند و همه بد نیستند. بهترین راه برای آنکه در زندگی تان با این فرد موفق باشید این است که گذشته را فراموش کنید و از حال لذت ببرید. 

5. بیشتر با هم وقت بگذرانید.
زوج هایی زیادی هستند که بخاطر شرایط مختلف وقت زیادی را با هم سپری نمی کنند. برای مثال، ممکن است شما زیاد کار کنید یا محل کارتان از هم دور باشد یا کارتان طوری باشد که زمان زیادی را دور از هم باشید. اینکه نتوانید زیاد با هم باشید، باعث می شود که جر و بحث ها شروع شوند. معمولاً حسادت دلیل اصلی سوءتفاهم ها است. علیرغم همه کارهایی که دارید و باید انجام دهید، سعی کنید زمان بیشتری را با همسرتان سپری کنید و از هر لحظه خوشبختی تان استفاده کنید. 

6. شبکه های اجتماعی را ترک کنید.
شاید با خواندن عبارت فوق شوکه شوید، ولی برای بیشتر افراد شبکه های اجتماعی منبع اصلی حسادت هستند. شاید بسیاری از دوستانمان را دیده باشیم که همسران آنها در شبکه های اجتماعی با افراد دیگری در ارتباطند. برای آنکه از جر و بحث ها و حسادت های جلوگیری کنید، این شبکه ها را ترک کنید. با این کار رابطه شما با کسی که دوستش دارید محکم تر می شود. در هر حال راه های بسیاری برای حفظ رابطه تان با دوستان و آشنایان و فامیل وجود دارد. 

7. وضعیت را روشن کنید.
شرایط و وضعیت های پر استرس و سوء تفاهم ها بخش مهمی از روابط زوج ها هستند. مسئله این است که این طور وضعیت ها هر چند وقت یکبار پیش می آیند. اگر دائماً شاهد آن هستید که شریک زندگی تان رفتارهای عجیبی دارد و نشانه های خیانت را بطور واضح و روشن می بینید، لازم است که درباره این مشکل با او صحبت کنید و دلایل این رفتارهای او را کشف کنید. شاید اصلاً دلیلی برای نگرانی وجود نداشته باشد و به توافق برسید. روشن کردن وضعیت و برطرف کردن شک و تردید باعث می شود که حسادت شما نیز از بین برود.


منبع: برترین ها

نسخه ای برای ایجاد محبت

۱۰ کپسول برای ایجاد محبت در رابطه ی شما و همسرتان، در زمان نیاز ، صبح ،ظهر،شب بدون ممنوعیت زمانی :

eshgh

 ۱- همیشه خودجوش و باانگیزه بمانید:                                   

 کارهایی انجام دهید که بدون برنامه‌ریزی قبلی به نظر برسند ، مثلا به اداره همسرتان بروید و او را برای صرف ناهار با همدیگر دعوت کنید. بدون انتظار برای او هدیه کوچکی بخرید یا بلیت سینما و تئاتر به او بدهید.                             

   ۲- محبت خود را نشان دهید:                                 

 به همسرتان بگوئید که به او فکر می کنید. در طول روز با او تماس بگیرید و سعی کنید به راه های مختلف محبت تان را ابراز کرده و آن را احتکار نکنید.                                     

 ۳- به چشم‌های او نگاه کنید:                         

 وقتی با همسرتان صحبت می‌کنید، به صورت او نگاه کنید. برخورد نگاه‌ها باعث می‌شود بیشتر ارتباط بین یکدیگر را احساس کنید.خیلی از اوقات شمابا هم صحبت می کنید اما از اطاق مجاور. هر کدام مشغول کار خود هستید و فقط در حد لزوم از اتفاقات روز با هم صحبت می کنید و در آخر اسم آن را می گذارید ارتباط؟                                       

 برای هم وقت بگذارید و حتی شده چند لحظه ای را به هم اختصاص دهید و هنگام صحبت ، کنار هم نشسته و به چشمان هم نگاه کنید ،البته فراموش نکنید قبل از دیدن هم برای این ملاقات خود را آماده کرده و کمی به ظاهر خود برسید.                                           

 ۴- حتی برای اعلام ناموافق بودن از موافقت شروع کنید:                                

از مجادله و بحث با همسرتان پرهیز کنید. وقتی می‌خواهید عدم موافقت خود را اعلام کنید، ابتدا با مناسب‌ترین و آرام‌ترین راه ممکن با جمله «حق با توست» شروع کنید.                                     

  ۵- تغییر را همیشه مدنظر داشته باشید:                               

 با ظاهر جدید و متفاوت، همسر خود را غافلگیر کنید.در چینش خانه تغییر دهید ، اگر همیشه برای پیاده روی به محل خاصی می رفتید ،اینبار جای دیگری را امتحان کنید و خلاصه زندگی تان را از روز مرگی نجات دهید.                             

 ۶- یک کار غیرمنتظره انجام دهید:                         

از هوشتان استفاده کنید و با توجه به شناختی که از همسرتان دارید کاری که برای او مطبوع است را انجام دهید.                                   

 ۷- همیشه برای محبت و تعهدی که به هم دارید، جشن بگیرید:                        

می‌توانید یک کار نمادین انجام دهید، مثلا گیاه خاصی را که می‌دانید مورد علاقه همسرتان است، خریداری کنید یا در باغچه بکارید و به او بگویید این کار نمایان‌کننده عشق شماست.                                  

  ۸- از رابطه تان مراقبت کنید:                                

 با یک کار کوچک که مستقیما به همسرتان نفع می‌رساند، می‌توانید به او ابراز محبت کنید مثلا لباس‌های او را اتو کنید. این کار شاید زمان زیادی نبرد؛ اما به او نشان می‌دهید، چقدر به فکرش هستید.                                   

  ۹- با رقیبتان صمیمی باشید:                         

  اگر کسی در زندگی همسرتان وجود دارد که وی را رقیب خود می‌دانید، مانند بهترین دوست یا مادر همسرتان، از بحث کردن درباره آنها پرهیز کنید و در عوض با دعوت کردن آنها برای یک شام دوستانه، همسر خود را غافلگیر کنید.                                     

۱۰- گذشته را دوباره زنده کنید:                      

 ‌با نگاه کردن به فیلم‌های تعطیلات، تصاویر خانوادگی و عکس‌های جشن ازدواج می‌توانید به استحکام رابطه زناشویی خود با همسرتان کمک کنید.                         

 فراموش نکنید ارتباط شما و همسرتان همانقدر منحصربه فرد است که هر کدام از شما . پس سعی کنید از راهنمایی ها استفاده کنید اما آن ها را مطابق زندگی و نوع رابطه تان تغییر دهید. هیچ نسخه ی واحدی برای رابطه ی عاطفی شما وجود ندارد ،این شما هستید که می توانید بهترین نسخه را تهیه و با عمل به آن موفق شوید.

                  

منبع : سایت نسیم وحی