جمعه, 31 شهریور 1396 02:38

جستجو در شبکه گسترده

نهم ربیع الاول چه کنیم که محبوب امام زمان شویم؟

حجت الاسلام والمسلمین مهندسی(ره) در زمان حیات بابرکتشون این گونه پاسخ دادند: اگر ما می خواهیم کاری بکنیم که امام زمان (عج) از ما راضی باشد برای اینکه خودمان را آماده کنیم در مرحله ی اول یک نگاه باطنی به زندگی باطنی خودمان بکنیم. نکند که پنهان های نازیبایی داشته باشیم ، نکند خلوت های غیر ارائه داشته باشیم، اگر در خلوت گناه هستیم، این را نمی توانیم ارائه کنیم .


ya mahdi 3

 

اگر شما کسی سر زده به خانه تان بیاید و شما سریع یک سری وسایل را از وسط اتاق جمع می کنید یعنی چه؟ یعنی این ها در مقابل میهمانی که می خواهد وارد بشود زشت است. آیا زندگی ما جوری هست که هر وقت امام زمان (عج ) بخواهد وارد زندگی ما بشود خیلی راحت در را باز کنیم  و یا می خواهیم خیلی سریع فلان عمل، اخلاق و زشتی را جمع کنیم ؟

اگر من این جور هستم که جمع می کنم یعنی به مقدار تناسب، رابطه ام را با امام زمان (عج) از دست می دهم. بعد می نشینم و می گویم که آقا فدایت بشوم، چرا نمی آیی ؟ اگر قرار باشد که آقا از در خانه ی ما وارد بشود و ما یک نگرانی داشته باشیم، اگر وارد حوزه ی اخلاق من بشود با بداخلاقی، کج خلقی و آلودگی رفتاری من، با حلال و حرام من در کسب و کار روبرو بشود و من با خلاف هایی که در کار خودم می کنم، چطور بگویم که آقا چرا تشریف نمی آورید؟

آقا بیاید که من ایشان را نگران کنم؟ مگر الان آقا نمی بیند؟ من باید به حضور آقا شرفیاب بشوم نه اینکه آقا سراغ من بیاید. آقا که رفتار من را می بیند. همه ی رفتار و اعمال من را هر لحظه چک می کند. در روایت داریم که در هفته روزهای دوشنبه و پنجشنبه نامه ی اعمال شما به امام ارائه می شود یعنی غیر از آن نگاه همیشگی امامت، هفته ای دو روز به صورت رسمی پرونده ی امت خدمت امام عرضه می شود. آیا پرونده ی من جوری هست که من بتوانم سرم را بلند کنم؟ یک مقدار پاکسازی درونی و تطهیر درونی را داشته باشیم. خلوت های تاریک را پاک کنیم و بعد یک مقداری خلوت ها را روشن کنیم تا ببینیم که ارتباط با امام حاصل می شود یا نه؟

niniweblog.com

پی نوشت: دوستی می گفت وقتی حضور آقا امام زمان رو در کنار خودتون حس کنید به یه آرامش عجیب می رسید و برکت دستان مبارکشون رو تو زندگی بیش از پیش احساس می کنید و حاضر نیستید بر خلاف میلشون عمل کنید و ایشون از شما خوشحال میشن و این آخر سعادته. عمل به دستورات معصومین قلب مبارکشون رو شاد میکنه... سعادتمند باشید.


منبع: سمت خدا